Umawiając się do mnie na sesję zwykle macie kilka pytań. Zebrałam te najczęściej występujące i opisam poniżej. Miłego czytania!

🍉 Gdzie się odbędzie sesja?

W studiu, plenerze, Twoim domu lub wynajętym apartamencie. To zależy jaką opcję wybierzesz.

🍉 Jak długo trwa sesja zdjęciowa?

Zazwyczaj arbuzowa sesja zdjęciowa trwa od 1h do 2h. Czas zależy od kilku rzeczy: liczby realizowanych zdjęć, wieku modeli czy zmian plenerów.

🍉 Jak i kiedy mogę zapłacić za sesję?

Istnieje możliwość zapłaty gotówką lub przelewem. Przed sesją, w trakcie niej, albo po oddaniu zdjęć. Jak Ci wygodniej.

🍉 Moje dziecko jest niegrzeczne. Czy mogę przyjść na sesję?

W tym pytaniu zwykle chodzi o to, że dziecko jest ruchliwe. Mnie to nie przeszkadza 😉 Taki urok dzieci. A poza tym mam kilka trików, aby poskromić małego urwisa 😉

🍉 Jestem niefotogeniczna. Czy mogę zapisać się na sesję?

Jak najbardziej. Na sesji poprowadzę Cię tak, żebyś czuła się dobrze i ładnie wyszła na zdęciach. Pokażę Ci jak się ustawić, aby wyglądać korzystnie!

🍉 Kto wybiera zdjęcia do retuszu?

Zdjęcia mogę wybrać sama, albo wysłać Ci surowy materiał do selekcji.

🍉 Ile trzeba czekać na zdjęcia?

Czas oczekiwania na efekty sesji trwa do 10 dni roboczych, w zależności od liczby zdjęć, może to być nawet szybciej.

🍉 Czy zdjęcia ze mną będą w Internecie? Czy muszę zgadzać się na publikację wizerunku?

Nie jest to obowiązkowe. Jednak będę się cieszyć, jeśli wybierzesz tą opcję. Dzięki zgodzie poprzednich klientów na publikację wizerunku Ty też przed sesją mogłeś widzieć efekty moich wcześniejszych prac. Jednak jeśli wolisz zdjęcia zachować tylko dla siebie. Nie ma problemu. Przed sesją dam Ci kartkę ze zgodą (bądź nie) na publikację wizerunku. Wtedy zaznaczysz odpowiednią opcję.

🍉 Co jeśli umówię się na sesję, ale dziecko zachoruje/pogoda się zepsuje?

W razie nieprzewidzianych wypadków możemy przełożyć sesję na inny dzień, albo przenieść się do studia. Pamiętaj jednak, że brak słońca nie jest powodem, dla którego sesja nie mogłaby się odbyć. W taki dzień chmury działają jak wielka blenda. Zapewniając łagodne światło i zdjęcia bez ostrych cieni.

🍉 Jak się ubrać na sesję zdjęciową?

Ubrania na sesji zdjęciowej powinny spełniać dwie funkcje.  Należy czuć się w nich swobodnie i wyglądać dobrze. Jednak nie zawsze to, co wydaje się ładne na pierwszy rzut oka dobrze wygląda w obiektywie. Istnieje kilka prostych wskazówek co ubrać na sesję zdjęciową, które opiszę w osobnym artykule.

🍉 Co wato zabrać ze sobą na sesję?

Po pierwsze dobry humor i chęć współpracy. A oprócz tego dobrze mieć ze sobą… grzebień. Włosy zwykle potrzebują, żeby je przeczesać. Nie zapomnij też o butach jeśli wybrałeś sesję w studiu. Nie zawsze te w których przyszliśmy będą dobrą opcją. Poza tym istnieje możliwość pobrudzenia tła. Jeśli idziemy na sesję plenerową warto zaopatrzyć się w drobną przekąskę i coś do picia.

🍉 Kiedy najlepiej umówić się na sesję?

To zależy o jakiej sesji mówimy. Jeśli chodzi o ciążową to dobrze jest umówić się gdy brzuszek jest już dość duży, ale jeszcze nie jest nam zbyt ciężko. Zwykle to 28-32 tydzień ciąży. Sesję noworodkową najlepiej zrobić do ok. 14 dnia życia dziecka. Wtedy dziecko dużo śpi i zdjęcia mu nie przeszkadzają.

Ogólnie zdjęcia dziecięce najlepiej wykonywać wtedy, gdy maluch jest wypoczęty i w dobrym humorze.

Sesje plenerowe trzeba dopasować do pogody i światła. Najgorszy czas przypada w południe. Kolory są wtedy blade i spłaszczone. A cienie mocne i nieestetyczne. Dlatego najlepiej jest je robić rankiem albo popołudniem. Wtedy światło

🍉  Czy można wybrać większą ilość zdjęć niż przewiduje dany pakiet?

Tak.  Zdjęcia te są dodatkowo płatne. Ceny znajdują się tu klik

🍉 Czy mogę kupić sesję w prezencie?

Tak. Istnieje możliwość zakupu sesji na prezent. Po opłaceniu wybranego pakietu wysyłam voucher w wersji elektronicznej lub ręcznie rysowany przeze mnie. Każdy voucher ma termin ważności – 6 miesięcy od daty zakupu. 

🍉 Kiedy najlepiej zarezerwować sesję urodzinową?

Taką sesję najlepiej zarezerwować 1-2 miesiące przed urodzinami. Zdjęcia powinno się wykonać 2-4 tygodni wcześniej.  Dzięki temu produkty będą gotowe na przyjęcie urodzinowe. Jeśli jednak nie zależy Państwu na pokazaniu zdjęć podczas przyjęcia sesję można wykonać również później.

🍉 🍉 🍉

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to zapraszam do kontaktu. Możesz do mnie zadzwonić 500 511 379 albo napisać czy to na maila adamczykiza@arbuzmedia.pl czy na fb>>> klik

Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *